مرد بيست ميليارد توماني!

اين قيمتي است كه آقاي خ. (ر ه ب ر) ...-طبق گواهي دكتر ح. رييس م.ش.ا.- براي دكتر زئوس، رئيس دانشگاه و استاد بنده تعيين نموده اند! من هنوز توي شوكم! نه به دليل اين عدد! بلكه از سخنراني چند دقيقه پيش دكتر ح. كه در بازديد ناگهاني شان از اينجا ايراد نمودند! يك سخنراني Chip . نه چيپ ترين سخنراني اي كه در عمرم شنيده بودم. اما از او انتظار نداشتم. نه اينكه مي شناختمش يا...اما تعريفش را به عنوان مردي عاقل شنيده بودم.انتظار حرف هاي عميق و روشني داشتم درباره ي مثلن علم. دست كم اين جمله ي اخيرش را خطاب به رئيس ج م ه و ر كه ((مجلس پشت دولت است اما در مشت دولت نيست)) پسنديده بودم- الان كه مي نويسمش بيشتر به نظر ادبي مي آيد!- ..هر چه هست دكتر ح. "شاگرد ارشد دكتر [زئوس] بوده و تزش را با او گذرانده و شيفته ي آسمان شده و راديكال منفي يك را مي فهمد و امتحان مصاحبه اش را نزد دكتر به زبان انگليسي داده است" * فقط اين قسمتي از حرفهايش است خودتان قضاوت كنيد:
"قبلن فكر مي شد علم فقط مال اروپاست و چون ما نجسي و پاكي را مي گوييم [و چند تا چيز ديگر تو همين مايه ها رديف كرد كه يادم نيست] و اينها نمي توانيم علم داشته باشيم اما حالا معلوم شد با همين اسلام و اينها هم مي شود علم داشت" و اين تعريفي است كه رييس م. ش. ا. اي ران از اسلام ارائه مي دهد و بعدش هم "روي سخن من با شما دانشجويان است بايد از اين مرد[اشاره به دكتر زئوس] ياد بگيريد و به او اقتدا كنيد ... توي ايران هم مي شود كار كرد ...دختر خود من هم در ژاپن دكتراي نانو دارد (!)" (خوب شد سخنراني ضبط نمي شد وگرنه لابد مي گفتند رييس م. اي ران ادعا كرده ژاپن جزء اي ران است!)

نتيجه اي كه من از حرف هاي دكتر ح. و دكتر زئوس گرفتم و تخمين سرانگشتي اي كه زدم اين بود كه انتقاد ها و اعتراض ها و تعاريف و ديدگاهي كه من درباره ي "علم "و "پيشرفت" دارم خيلي خيلي پيشرفته است و دست كم مال صد قرن ديگر اين سرزمين است! و من اگر يك قرن هم عمر كنم فقط يك صدم به آن نزديك مي شوم (تازه اگر دور نشوم!). يعني من خيلي خيلي زود متولد شده ام! حالا هي بگيد من سورئاليستم . من اصلن همينجا اعتراف مي كنم حق با دكتر زئوس و دكتر ح. و باقي و ذالك است و همه ي انتقادهايم را پس مي گيرم و هركس هم حرفي دارد برود سماق بمكد كار مفيدتري كرده است! آقا من همين امشب بليط مي گيرم از اينجا ميييييييييييييييييييييييرم!
كجا برررررررم آخه؟! !

* از صحبت هاي حرف هاي دكتر ح.

/ 19 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بيدمجنون

یگانه جان خیلی جدی گرفته ای این آقایان را ! اینها اگر از سه روز پیش متن سخنرانی شان در دستشان نباشد همیجور گیج میزنن و حرفا و سوتی هایی میدهند که جمع و جور کردنش کار حضرت فیل است نگاه به آن جمله ای که پسندیده ای نکن من با اطمینان میتوانم بگویم که این جمله را یکی از متن نویس های ایشون نوشته اند و ایشون هم کلی تمرین کرده اند که این جمله رو به موقع و سر جا به کار برد باهات موافقم اصلا میدونی من با توام

الفشين

عزیز دلم! آخه شما که تصمیم داشتی امروز بیای تهران و از کلی روز پیش صابونش را... پس چرا میذاریش به حساب فرار و هجرت و گریز؟؟!!!

زینب

اااای! جانا سخن از زبان ما می گویی!!!

شميم

سهلام من الا ن 25638 دقيقه است دارم فكر ميكنم دكتر ح . م.ش .ا يعني چي ؟ نه واقعا خجالت نمي كش با اين رسم الخطتت ملتو ميذاري سركار هه . فك كردي بالاخره فهميدم يعني چي .

فاطمه.س

نفرینو که یاس کرد! تو همون فحشا رو می فرستادی کفایت می کرد!

فروز

بروزم (طولانیه ولی ... یه جورایی مروریه روی 13 سال گذشته ! و آنچه که اگر میشد...)

فروز

راستی یه پست دیگه هم اینجا(بعد از این...) بود ...نبود؟ من که خوابنما نشدم...

الفشین

منم گذاشتی تو شوک!

میلاد عرفان پور

سلام/از لطفتون ممنونم /وبلاگ شما هم زیبا و خواندنی بود/چشم سعی می کنم زودتر به روز کنم/یاحق

ستاره

خوش به حالتون بده هر جند وقت یه حالی بهتون می دن با سخنرانیهاشون. اینجا اصلن از این خبرها نیستو رئیس تحصیلات تکمیلی به من می گفت: واسه شماها که از یه جای بزرگ اومدین ... [تعجب]